Stomatologia estetyczna

Stosunkowo nową dziedzinę stomatologii stanowi stomatologia estetyczna. Ma ona na celu poprawę wyglądu uzębienia pacjenta poprzez stosowanie takich rozwiązań jak licówki (kompozytowe, ceramiczne), korony pełnoceramiczne czy też wybielanie. Wypełnienia i odbudowy wykonywane są w taki sposób, by różnica pomiędzy naturalną tkanką zęba a wypełnieniem była niezauważalna.

Zabiegi poprawiające estetykę uzębienia są także częścią stomatologii zachowawczej.

W tym zakresie nasi dentyści świadczą takie usługi jak:
wypełnienie estetyczne (także ubytku klinowego),
odbudowa zęba estetyczna,
wypełnienie zęba po leczeniu kanałowym estetyczne,
licówka z kompozytu oraz porcelanowa,
korona (porcelana na metalu, pełnoceramiczna),
usuwanie kamienia,
wybielanie nakładkowe,
wybielanie zęba po leczeniu kanałowym.

W gabinecie stomatologicznym Roznet w Poznaniu wypełnienia wykonywane są z kompozytów mikro- i nanohybrydowych.

Do kogo skierowane są zabiegi stomatologii estetycznej?

Wybielanie zębów skierowane jest do każdego, kto w wyniku chorób, niedostatecznej higieny jamy ustnej bądź niewłaściwej diety boryka się z przebarwieniami szkliwa. Licówki natomiast stanowią rozwiązanie dla każdego, kto pragnie skorygować kształt lub długość zęba, zamknąć szpary między zębami czy też odbudować złamany ząb. Korony z kolei odtworzą kształt zęba i zabezpieczą go przed dalszym niszczeniem. Wypełnienia estetyczne pomogą natomiast uzupełnić ubytki w zębach bez zaburzenia estetyki uzębienia - kolor wypełnienia dentysta dopasowuje do koloru szkliwa, by idealnie się z nim komponował. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zębów widocznych na przykład przy uśmiechaniu się.

Z zabiegów może skorzystać każdy, kto boryka z problemem zaburzenia estetyki uzębienia. Dentysta, na podstawie wywiadu z pacjentem oraz przeprowadzonego badania, oceni zaburzenie estetyki uśmiechu oraz przedstawi możliwe rozwiązania.

Praktycznie każdy może skorzystać z zabiegów poprawiających estetykę uśmiechu i zlikwidować przebarwienia zębów czy też poprawić ich kształt. Należy jednak pamiętać o istnieniu przeciwwskazań, na podstawie których dentysta może odmówić wykonania zabiegu ze względu na dobro pacjenta i jego zdrowie, tj.:
niewyleczone ubytki,
ciąża,
ogólny zły stan zdrowia,
uczulenie na składniki preparatów wykorzystywanych do wybielania zębów.

Dentysta może zalecić wyleczenie wykrytych chorób i nieprawidłowości przed wykonaniem zabiegów z zakresu poprawy estetyki uzębienia. W gabinecie Rozdent w Poznaniu zajmujemy się zarówno stomatologią estetyczną, jak i zachowawczą, chirurgią stomatologiczną, protetyką, endodoncją, ortodoncją, a także leczeniem chorób przyzębia.Rejestracja

Zapisów na wizyty mogą Państwo dokonywać telefonicznie:

+48 606 701 026

lub mogą Państwo skorzystać z wygodnego formularza zapisów online

odwiedź nas na facebooku!