Protetyka

W poznańskim gabinecie stomatologicznym Rozdent oprócz leczenia zębów nasi dentyści zajmują się również ich protetyką.

Każdemu zależy na pełnym uzębieniu i ładnym uśmiechu, jednak ubytki i zły stan w jamie ustnej nie jest wyłącznie problemem estetycznym. Utrata nawet jednego zęba, którego brak jest niezauważalny i w ogóle nie sprawia problemu, może spowodować powikłania.

W późniejszym czasie, brak uzębienia może doprowadzić między innymi do zaburzeń czynności stawowo-skroniowych. Ubytki utrudniają, a co za tym idzie spowalniają proces żucia, a także powodują szybsze niszczenie pozostałych zębów.

Chcąc zapobiec niepożądanym skutkom stomatolodzy, zatrudnieni w gabinecie Rozdent oferują protetykę zębową.

Dzięki tego typu zabiegowi, pacjent może cieszyć się nowym uzębieniem po przebytej chorobie lub po poważnym wypadku. Nowy zgryz zastępuje naturalne uzębienie, odpowiadając wyglądem jego pierwotnej wersji.

W gabinecie stomatologicznym Rozdent, oferujemy protezy stałe oraz ruchome, w zależności od potrzeb pacjenta.

Nasz gabinet stomatologiczny w Poznaniu oferuje pacjentom pełen zakres rozwiązań protetycznych do kompleksowej rehabilitacji narządu żucia w przypadkach utraty zębów pojedynczych oraz braków rozległych, zaburzeń zwarcia, patologicznego starcia zębów, jak i innych ubytków funkcjonalnych i estetycznych.

Wykonujemy korony porcelanowe i pełnoceramiczne, mosty, licówki oraz protezy całkowite. Nasi stomatolodzy przygotowują plan leczenia protetycznego z uwzględnieniem oczekiwań i potrzeb pacjenta. Nowoczesne rozwiązania protetyczne pozwalają na odbudowę warunków zgryzowych w sposób jak najbardziej estetyczny i komfortowy dla pacjenta. Pracownie protetyczne korzystają z precyzyjnych narzędzi i technologii, dzięki którym udaje się idealnie dopasować planowane uzupełnienia.

Rodzaje protez zębowych

Protezy zębowe możemy podzielić na ruchome (wyjmowane z jamy ustnej) i stałe (cementowane do zębów lub na implantach).

Wśród protez ruchomych dostępne są:

a) Proteza szkieletowa - dedykowana do rozległych braków zębowych, niekwalifikujących się do uzupełnienia mostem. Alternatywa dla protez osiadających. Składa się z płytki pokrywającej część podniebienia i osadzonych na niej zębów. Utrzymywana za pomocą klamer opierających się częściowo o zęby pacjenta oraz o podniebienie.

b) Protezy szkieletowe bezklamrowe - dają lepszy efekt estetyczny, ponieważ zamiast klamer są zatrzaski teleskopowe lub zasuwy. Wymagają okoronowania zębów własnych pacjenta.

c) Protezy nakładowe, tzw. overdenture - pokrywają korzeń lub korzenie uzębienia lub wszczepów śródkostnych. Są stabilniejsze w porównaniu z pozostałymi protezami ruchomymi.

d) Protezy osiadające (częściowe i całkowite) - najprostszy typ protez, utrzymuje się na zasadzie przyssania. Dedykowane rozległym brakom zębowym. Dla lepszej stabilności można stosować dostępne na rynku kleje. Wśród protez stałych dostępne są:

a) Wkłady koronowe - stosowane, gdy ząb jest zniszczony na tyle, że nie można odbudować go wypełnieniem, ale ma zdrowy korzeń.

b) Wkłady koronowo-korzeniowe - dedykowane zębom o znacznie bądź całkowicie zniszczonej koronie.

c) Korony - zakładane po przeleczeniu kanałowym korzenia, na zębach bardzo zniszczonych. Można też osadzać je z wykorzystaniem wkładu koronowo-korzeniowego.

d) Mosty - uzupełniają brak pojedynczego bądź kilku sąsiadujących zębów. Filarami dla osadzenia mostu są zęby własne pacjenta, sąsiadujące z luką. Coraz popularniejsze są mosty osadzane na implantach.

Co ważne, dla pacjentów po ekstrakcjach wykonywane są także tzw. protezy natychmiastowe, tymczasowe. Są to rozwiązania, które pozwalają normalnie funkcjonować w okresie oczekiwania na wygojenie dziąsła oraz na wykonanie właściwej protezy. Jest to rozwiązanie estetyczne, ale i wygodne z punktu widzenia jedzenia oraz mówienia.Rejestracja

Zapisów na wizyty mogą Państwo dokonywać telefonicznie:

+48 606 701 026

lub mogą Państwo skorzystać z wygodnego formularza zapisów online

odwiedź nas na facebooku!