Pierwsza wizyta w Rozdent

Na pierwszą wizytę prosimy o przybycie około 10 minut przed umówionym czasem w celu wypełnienia wywiadu medycznego.

Prosimy o zabranie numeru PESEL szczególnie podczas wizyty z dzieckiem.

Jeżeli nie posiadają Państwo ze sobą szczoteczki i pasty w celu oczyszczenia zębów przed wizytą, w gabinecie dostępne są jednorazowe szczoteczki nasączone pastą dla Państwa wygody.

Na pierwszej wizycie lekarz wykona rzetelny przegląd uzębienia i jamy ustnej i zaplanuje leczenie. W przypadku dzieci przegląd jest płatny (cennik), jeżeli chodzi o dorosłych przegląd jest bezpłatny jeżeli Pacjent podejmuje leczenie na pierwszej wizycie, jeżeli nie przegląd jest także płatny.

Przeglądy okresowe u dzieci rekomendowane są w zależności od stanu uzębienia dziecka co 3 lub 6 miesięcy, a w przypadku dorosłych co 6 miesięcy.

W przypadku nieudanej wizyty z dzieckiem (brak współpracy dziecka z lekarzem) Pacjent ponosi koszt czasu poświęconego na wizytę (50 pln za 30 minutową wizytę, 100 pln za wizytę godzinną)

Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcie pantomograficzne wykonane w czasie ostatnich 6 miesięcy, także prosimy je zabrać na wizytę.


Przygotowanie dziecka do wizyty

W Rozdent mamy szacunek do wszystkich, nawet do naszych najmłodszych Pacjentów. Zabiegi nie są przeprowadzane na siłę, wbrew woli dziecka, dlatego prosimy Rodziców aby przygotowali swoją Pociechę do wizyty u dentysty.

prosimy aby Państwo powiedzieli dziecku, że udaje się na wizytę do dentysty klika dni przed planowanym terminem

wyjaśnijmy dziecku że dentysta ogląda ząbki aby zobaczyć czy w buzi nie ma "robali, które zjadają zęby"

mówmy dzieciom że jeżeli "robale będą to trzeba je przepędzić i zakleić dziurkę"

uświadamiajmy dziecko, że zabiegi u dentysty nie bolą, tak aby nie używać słów: ból, "nie bój się", używajmy pozytywnych stwierdzeń

powtarzajmy taką rozmowę z dzieckiem przez kilka dni przed wizytą u stomatologa

jeżeli macie Państwo możliwość prosimy o odtworzenie dziecku bajki z serii "Było sobie życie", odcinka pt. "Kubki smakowe i zęby"

Stomatolog podczas wizyty adaptacyjnej z przeglądem, oswaja dziecko z urządzeniami w gabinecie oraz tłumaczy dziecku co będzie miało robione.

Dzieci odpowiednio przygotowane do wizyty przez Rodziców nie są zestresowane w gabinecie i współpracują z lekarzem, co zaowocuje w przyszłości pięknym i zdrowym uśmiechem.Rejestracja

Zapisów na wizyty mogą Państwo dokonywać telefonicznie:

+48 606 701 026

lub mogą Państwo skorzystać z wygodnego formularza zapisów online

odwiedź nas na facebooku!