Ortodoncja

W naszym poznańskim gabinecie stomatologicznym dentyści świadczą usługi w zakresie ortodoncji.

Leczymy wady zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Stosujemy metody dentystyczne, za pomocą których zostaną wyrównane proporcje pomiędzy dolna a górną szczęką. Usuwamy mniejsze i większe wady szczękowo-twarzowe u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przed zaproponowaniem odpowiedniego aparatu ortodontycznego, stomatolog przeprowadza wstępny wywiad ze swoim pacjentem, na podstawie którego podejmuje się konkretnych działań.

Po zrobieniu zdjęcia kontrolnego, przeanalizowaniu go przez dentystę i zdiagnozowaniu problemu, nasi stomatolodzy podchodzą do indywidualnego leczenia pacjenta.

Nasz gabinet stomatologiczny, mieszczący się w Poznaniu, świadczy usługi ortodontyczne w zakresie:
korygowania wad zgryzu,
zakładania oraz zdejmowania odpowiednio dobranego aparatu, przywracającego właściwe proporcje w dolnej i górnej szczęce,
kontrolowanie rozwoju narządu żucia w okresie dziecięcym, dojrzewania oraz późniejszym.

Odpowiednio przeprowadzone leczenie pozwala na usunięcie takich wad, jak zgrzytanie zębami, nieproporcjonalne rysy twarzy, czy nadmierne odkładanie się kamienia nazębnego.

Dlaczego wad zgryzu nie należy lekceważyć?

Krzywe zęby i zaburzone proporcje w stosunku pomiędzy szczękami to nie tylko problem estetyczny, choć jest to zdecydowanie główny powód, który skłania pacjentów do wizyt u ortodonty. Jako stomatolodzy chcemy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych konsekwencji, jakie niesie za sobą zlekceważenie tego problemu.

Przede wszystkim krzywe, stłoczone zęby stwarzają okazję do rozwoju próchnicy w trudno dostępnych do leczenia miejscach. Są to przestrzenie, w których łatwiej gromadzi się płytka nazębna, ponieważ trudno dotrzeć tam szczoteczką podczas codziennego mycia zębów. Inną konsekwencją nieprawidłowego ulokowania zębów w łuku może być problem odsłoniętych szyjek zębowych. Tak więc mamy już dwa zagrożenia: próchnicę i stany zapalne przyzębia. Pacjenci z wadami zgryzu są narażeni na nie o wiele bardziej niż pacjenci ze zgryzem prawidłowym.

Nieprawidłowe warunki zgryzowe często sprawiają, że poszczególne zęby są nierównomiernie eksploatowane przy przeżuwaniu. U niektórych osób może to przyczynić się z czasem do konieczności przedwczesnego usunięcia lub skomplikowanego leczenia zębów.

Wady zgryzu mogą być bezpośrednią przyczyną problemów z prawidłową wymową, co dodatkowo może pogłębiać kompleksy pacjenta. W skrajnych przypadkach takie zęby mogą uniemożliwiać prawidłowe rozdrabnianie pokarmów, przyczyniając się do ograniczeń w codziennym życiu oraz do dolegliwości ze strony układu trawiennego.

Czy warto narażać się na takie konsekwencje? Zdecydowanie nie! Tym bardziej, że współczesna ortodoncja pozwala na leczenie wad zgryzu w każdym wieku! Dentysta ortodonta wyjaśni pacjentowi przebieg całego procesu, pomoże w doborze aparatu i przygotuje plan leczenia. Przed założeniem aparatu stałego wszystkie zęby powinny zostać wyleczone. U niektórych pacjentów konieczne może okazać się profilaktyczne usunięcie zdrowych zębów, w celu przygotowania miejsca do przesuwania zębów w procesie leczenia. Warto jednak podkreślić, że warto poświęcić czas niezbędny na noszenie aparatu, aby móc do końca życia cieszyć się nie tylko pięknym, lecz przede wszystkim zdrowym uśmiechem.Rejestracja

Zapisów na wizyty mogą Państwo dokonywać telefonicznie:

+48 606 701 026

lub mogą Państwo skorzystać z wygodnego formularza zapisów online

odwiedź nas na facebooku!