Diagnostyka

Działania naszego gabinetu stomatologicznego obejmują diagnostykę dentystyczną, która jest niezbędna do tego, aby utrzymać zdrowie całego organizmu.

Nasi stomatolodzy wykonują swoją pracę według sprawdzonych metod, stosowanych do rozpoznania chorób jamy ustnej. W tym celu wykorzystują odpowiednie urządzenia oraz narzędzia, usprawniające zabiegi dentystyczne.

Każda diagnostyka stomatologiczna przebiega według wcześniej ustalonego schematu:

1. Na początek, dentysta przeprowadza wywiad ze swoim pacjentem.

2. W dalszej kolejności, przeprowadza wstępne badanie, które ma na celu wykrycie przyczyny oraz wykluczenie ewentualnych schorzeń.

3. W razie jakichkolwiek wątpliwości, wykonuje się zdjęcie jamy ustnej pacjenta.

4. Oprócz podjęcia decyzji w sprawie dalszych działań, jakie należy podjąć, stomatolog jest w stanie również wybadać inne schorzenia, kryjące się w całym ludzkim organizmie.

Należy pamiętać, że tego typu badania diagnostyczne należy wykonywać przynajmniej co pół roku. Pozwoli to na zachowanie nie tylko jamy ustnej, ale i całego organizmu w dobrej formie.

Gabinet stomatologiczny Rozdent w Poznaniu posiada zaplecze technologiczne niezbędne do kompleksowej diagnostyki zębów i jamy ustnej. Dysponujemy własną aparaturą do radiowizjografii, co pozwala nam na wykonywanie zdjęć RTG od ręki, zarówno w celach diagnostyki i planowania, jak i oceny przebiegu leczenia. Dokładny przegląd dentystyczny jest niezbędny, aby zaplanować skutecznie proces leczenia zębów i jamy ustnej. Podczas badania lekarz dentysta nie tylko szuka ubytków i objawów chorób, lecz także ocenia stan starych wypełnień i sprawdza, czy nie będzie konieczne przeprowadzenie zabiegów higienicznych, jak np. scaling czy piaskowanie.

Przed wizytą

Jeżeli jest to pierwsza wizyta w gabinecie, warto przyjść wcześniej, by dopełnić formalności. Warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz ostatnio wykonywane prześwietlenia jamy ustnej, jeżeli pacjent takimi dysponuje. Tuż przed wizytą starannie umyj zęby i oczyść je nicią dentystyczną. Poinformuj stomatologa o stanie zdrowia niezwiązanym z jamą ustną, lecz mogącym wpłynąć na leczenie, jak np. cukrzyca, ciąża itp.Rejestracja

Zapisów na wizyty mogą Państwo dokonywać telefonicznie:

+48 606 701 026

lub mogą Państwo skorzystać z wygodnego formularza zapisów online

odwiedź nas na facebooku!