Pierwsza WizytaPierwsza wizyta w Rozdent

  • Na pierwszą wizytę prosimy o przybycie około 10 minut przed umówionym czasem w celu wypełnienia wywiadu medycznego.
  • Prosimy o zabranie numeru PESEL szczególnie podczas wizyty z dzieckiem.
  • Jeżeli nie posiadają Państwo ze sobą szczoteczki i pasty w celu oczyszczenia zębów przed wizytą, w gabinecie dostępne są jednorazowe szczoteczki nasączone pastą dla Państwa wygody.
  • Na pierwszej wizycie lekarz wykona rzetelny przegląd uzębienia i jamy ustnej i zaplanuje leczenie. W przypadku dzieci przegląd jest płatny (50 pln), jeżeli chodzi o dorosłych przegląd jest bezpłatny jeżeli Pacjent podejmuje leczenie na pierwszej wizycie, jezeli nie przegląd jest także płatny.
  • Przeglądy okresowe u dzieci rekomendowane są w zależności od stanu uzębienia dziecka co 3 lub 6 miesięcy, a w przypadku dorosłych co 6 miesięcy.
  • W przypadku nieudanej wizyty z dzieckiem (brak współpracy dziecka z lekarzem) Pacjent ponosi koszt czasu poświęconego na wizyte (50 pln za 30 minutową wizytę, 100 pln za wizytę godzinną)
  • Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcie pantomograficzne wykonane w czasie ostatnich 6 miesięcy, także prosimy je zabrać na wizytę.

 

Przygotowanie dziecka do wizyty

W Rozdent mamy szacunek do wszystkich, nawet do naszych najmłodszych Pacjentów. Zabiegi nie są przeprowadzane na siłę, wbrew woli dziecka, dlatego prosimy Rodziców aby przygotowali swoją Pociechę do wizyty u dentysty.

prosimy aby Państwo powiedzieli dziecku, że udaje się na wizytę do dentysty klika dni przed planowanym terminem
wyjaśnijmy dziecku że dentysta ogląda ząbki aby zobaczyć czy w buzi nie ma "robali, które zjadają zęby"
mówmy dziecią że jeżeli "robale bedą to trzeba je przepędzić i zakleić dziurkę"
uświadamiajmy dziecko, że zabiegi u dentysty nie bolą, w taki sposób by nie używać słow: ból, "nie bój się" - używajmy pozytywnych swierdzeń
powtarzajmy taką rozmowę z dzieckiem przez kilka dni przed wizytą u stomatologa
jeżeli macie Państwo możliwość prosimy o odtworzenie dziecku bajki z serii "Bylo sobie życie", odcinka pod tytułem "Kubki smakowe i zęby"

Stomatolog podczas wizyty adaptacyjnej z przeglądem, oswaja dziecko z urządzeniami w gabiecie oraz tłumaczy dziecku co będzie miało robione.

Dzieci odpowiednio przygotowane do wizyty przez Rodziców nie są zestresowane w gabinecie i współpracują z lekarzem, co zaowocuje w przyszłości pięknym i zdrowym uśmiechem.